Dienstag, 03 September 2019 17:11

Z jakim problemem do chirurga stomatologicznego?

Chirurg stomatologiczny Chirurg stomatologiczny

Większość pacjentów w przychodniach dentystycznych uważa, że głównym zadaniem dentysty-chirurga jest usunięcie zęba.

To nie do końca prawda. Wymagany jest wykwalifikowany specjalista do przeprowadzenia wszystkich możliwych manipulacji w celu uratowania zęba. Konieczność ekstrakcji zęba powstaje w przypadkach, w których podjęte leczenie jest nieskuteczne. Warto wiedzieć, że chirurgia stomatologiczna to dziedzina stomatologii zajmująca się operacjami twardych i miękkich tkanek jamy ustnej.

Co znajduje się na liście usług chirurgii stomatologicznej?

    W razie potrzeby pacjenci konsultują się z chirurgiem dentystą. Dzieje się to często w przypadku potrzeby wykonania zabiegu, który przywróci estetykę uśmiechu. Najczęstszym zabiegiem jest ekstrakcja zęba (pełna lub częściowa), ale odbywa się tylko wtedy, gdy wszystkie metody uratowania zęba nie przyniosły rezultatu. Celem interwencji chirurgicznej jest utrzymanie zdrowia dziąseł i zębów a także eliminacja guzów (torbieli) różnego pochodzenia, stanów zapalnych tkanek. Dentyści przyjmujący pacjentów w przychodni stosują innowacyjne metody leczenia stomatologicznego, więc wykonywane procedury są dla pacjenta bezbolesne. Zastosowanie znieczulenia pozwala się zrelaksować, pozbyć uczucia dyskomfortu i strachu. Pozytywny wynik będzie odczuwalny niemal natychmiast.

Z jakimi problemami radzi sobie chirurgia stomatologiczna?

    Bezpośrednio przed leczeniem stomatologicznym przeprowadzana jest kompleksowa diagnoza jamy ustnej, dzięki czemu dalsze leczenie jest możliwe tylko przy pomocy chirurga dentystycznego. Leczenie w przychodni dentystycznej obejmuje takie przypadki jak: zaniedbana forma próchnicy i chorób dziąseł, której nie można wyleczyć, złamanie zęba, resekcja wierzchołka korzenia, poważne uszkodzenie zęba przy braku możliwości odbudowy. Czasami pojawia się konieczność usunięcia ósemek, ponieważ utrudniają działania protetyczne lub uniemożliwiają wzrost innego zęba.

   Wszystkie te zabiegi chirurgiczne muszą być wykonywane wyłącznie przy użyciu sterylnych narzędzi i nowoczesnych technologii, dlatego nie ma ryzyka infekcji. Zastosowanie znieczulenia oprócz działania przeciwbólowego ma jeszcze kilka zalet, a mianowicie umożliwia zminimalizowanie prawdopodobieństwa uszkodzenia tkanki kostnej, dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej. Jest to ważne dla szybkiej rehabilitacji po zabiegu. Stomatologia chirurgiczna stosowana jest tylko w skrajnych przypadkach, gdy inne metody okazały się nieefektywne. Jeśli istnieje możliwość zastosowania innych metod leczenia, dentysta na pewno z nich skorzysta.

Gelesen 404 mal